Puchar Polski: Arka nie powinna zostać zmieciona przez Huragan

kurs 1.75
Puchar Polski
Huragan - Arka (I połowa)
2

Huragan Morąg w I rundzie Puchar Polski pokonał 3:2 Zagłębie Lubin. Była to największa sensacja tej fazy rozgrywek. Trzecioligowiec we wtorek podejmuje Arkę. Gdynianie przystąpią do meczu wkurzeni porażką w derbach Trójmiasta z Lechią Gdańsk (1:2). Początek spotkania o godzinie 13.00.

Piłkarze Zagłębia chyba do dziś nie wiedzą, w jaki sposób odpadli z trzecioligowcem. Przez niemal całe spotkanie dominowali, prowadzili od 17. minuty, a mecz mogli zamknąć w 49. minucie. Jakub Mares zmarnował jednak rzut karny, czym całkowicie rozbił swój zespół. Huragan natomiast złapał wiatr w żagle i strzelił trzy gole. Miedziowi kontaktową bramkę zdobyli w 90. minucie, ale na więcej nie było ich już stać.

Miejscowa prasa okrzyknęła wygraną nad Miedziowymi największym sukcesem w historii klubu. Nie ma się czemu dziwić. Zespół z Morąga występuje w III lidze, w której nie należy do potentatów. Po rozegraniu 14 kolejek zajmuje trzynaste miejsce w tabeli, ze stratą aż dziewiętnastu punktów do prowadzącego Sokoła Aleksandrów. Przewaga nad strefą spadkową wynosi zaledwie trzy oczka. Huragan w tym sezonie na własnym stadionie ma bilans 3-1-2. Warto zauważyć, że w każdy spotkaniu rozgrywanym w Morągu w rundzie jesiennej padały bramki. W ostatniej kolejce gospodarze wtorkowego starcia wygrali na wyjeździe z Ruchem Wysokie Mazowieckie 4:2.

Pechowa porażka w derbach

Arka przystąpi do pucharowego starcia po porażce z Lechią. Gdańszczanie derby Trójmiasta wygrali po golu strzelonym w 90. minucie. Od 65 minuty goście musieli radzić sobie w 10, po drugiej żółtej kartce dla Tadeusza Sochy. – Na pewno wielka szkoda. Moi piłkarze zostawili kawał na boisku kawał zdrowia i serca. Traciliśmy bardzo podobne bramki, można powiedzieć z niczego. Chcę jednak pochwalić swój zespół za postawę. Do momentu gry w równowadze byliśmy zespołem prowadzącym grę, szczególnie po przerwie. Do utraty bramki pokazaliśmy na boisku, ze nie odstajemy i nie będziemy odstawać. Jestem cholernie wściekły, że nie zremisowaliśmy tego meczu, bo powinniśmy byli to zrobić – ocenił spotkanie trener Zbigniew Smółka.

Totolotek na wygraną Huraganu wystawił kurs 8.75, na gości 1.30, a na remis 5.50. Według nas Arka znajduje się obecnie w znacznie lepszej dyspozycji niż Zagłębie. Nie przewidujemy więc sensacji. W poprzedniej rundzie PP drużyna z Trójmiasta pokonała na wyjeździe Śląsk Świętochłowice 3:0.Tym razem może tak wysokiego zwycięstwa nie będzie, ale przedstawiciel ekstraklasy raczej nie zostanie wyeliminowany z rozgrywek przez trzecioligowca. Nasz typ: prowadzenie Arki do przerwy – 1.75. – To najlepszy moment, aby zapomnieć o derbach i poprawić sobie humory. Zadanie jest proste. Pojechać, wygrać i awansować – stwierdził Smółka.