FutbolNews.pl – Twój portal o piłce nożnej

Wideo z sieci: liga angielska

Arsenal - Man Utd 1:1

Ocena: 3.5

Kibice na Emirates Stadium obejrzeli dwa gole w konfrontacji Arsenalu Londyn z Manchesterem United. Sędzia nie powinien jednak uznać trafienia Theo Walcotta, gdyż Anglik był na spalonym. Do remisu doprowadził były snajper "Kanonierów", Robin van Persie, który wykorzystał rzut karny.

28.04.2013 (godz. 17:00), Londyn (Emirates Stadium)
Arsenal Londyn - Manchester United 1:1 (1:1)
Bramki:
Walcott 2 - Van Persie 44 z karnego

Zobacz film
Chelsea - Swansea 2:0

Ocena: 4.5

Piłkarze "The Blues" nie rezygnują z walki o trzecie miejsce w tabeli Premier League. W niedzielę podtrzymali swoje szanse, wygrywając na własnym boisku ze Swansea City 2:0. Losy tego spotkania wyjaśniły się w ostatnich minutach pierwszej połowy, kiedy padły oba gole.

28.04.2013 (godz. 16:00), Londyn (Stamford Bridge)
Chelsea Londyn - Swansea City 2:0 (2:0)
Bramki:
Oscar 44, Lampard 45+1 (k)

Zobacz film
Newcastle - Liverpool 0:6

Ocena: 3.9

Podopieczni Brendana Rodgersa pokazali niedowiarkom, że potrafią zdobywać bramki nawet grając bez Luisa Suáreza. Dobitnie przekonali się o tym zawodnicy Newcastle United. "The Reds" urządzili sobie prawdziwy trening strzelecki, sześciokrotnie kierując piłkę do siatki.

27.04.2013 (godz. 18:30), Newcastle (St James' Park)
Newcastle United - Liverpool FC 0:6 (0:2)
Bramki:
Agger 3, Henderson 17, 76, Sturridge 54, 60, Borini 74

Zobacz film
Man City - West Ham 2:1

Ocena: 4.1

Piłkarze Manchesteru City chcą jak najszybciej pozbawić złudzeń rywali, którzy nieśmiało marzą jeszcze o wicemistrzostwie Anglii. "The Citizens" odskoczyli reszcie stawki, wygrywając z West Ham United 2:1. Przy straconym golu nie popisał się Joe Hart, który przepuścił piłkę między nogami.

27.04.2013 (godz. 13:45), Manchester (Etihad Stadium)
Manchester City - West Ham United Londyn 2:1 (1:0)
Bramki:
Agüero 28, Y. Touré 83 - Carroll 90+4

Zobacz film
Man Utd - Aston Villa 3:0

Ocena: 4.1

"Czerwone Diabły" wróciły na tron po rocznej przerwie. W poniedziałkowy wieczór pokonały Aston Villę Birmingham 3:0, dzięki czemu przypieczętowały swoje 20. mistrzostwo Anglii. W roli głównej wystąpił Robin van Persie. Holenderski napastnik ustrzelił przed przerwą klasycznego hattricka.

22.04.2013 (godz. 21:00), Manchester (Old Trafford)
Manchester United - Aston Villa Birmingham 3:0 (3:0)
Bramki:
Van Persie 2, 13, 33

Zobacz film
Liverpool - Chelsea 2:2

Ocena: 4.3

Rafa Benitez był bardzo bliski odniesienia zwycięstwa na boisku swojego byłego klubu, czyli Liverpool FC. Kiedy wybiła 90. minuta Chelsea Londyn prowadziła 2:1 i wydawało się, że nic nie jest w stanie przeszkodzić jej w wywiezieniu trzech punktów. A jednak... na 2:2 trafił Luis Suárez.

21.04.2013 (godz. 17:00), Liverpool (Anfield)
Liverpool FC - Chelsea Londyn 2:2 (0:1)
Bramki:
Sturridge 52, Suárez 90+7 - Oscar 26, Hazard 57 z karnego

Zobacz film
Tottenham - Man City 3:1

Ocena: 4.4

Gareth Bale wrócił po kontuzji i poprowadził swoich kolegów do zwycięstwa z Manchesterem City. Mecz lepiej rozpoczęli goście, otwierając wynik w 5. minucie. Gospodarze przebudzili się na kwadrans przed końcem, odpowiadając trzema golami. Kropkę nad "i" postawił walijski skrzydłowy.

21.04.2013 (godz. 14:30), Londyn (White Hart Lane)
Tottenham Hotspur Londyn - Manchester City 3:1 (0:1)
Bramki:
Dempsey 75, Defoe 79, Bale 82 - Nasri 5

Zobacz film
Fulham - Arsenal 0:1

Ocena: 3.9

Piłkarze Arsenalu wygrali sobotnie derby angielskiej stolicy. Zwycięstwo z Fulham zapewnił im Per Mertesacker, który pokonał Marka Schwarzera tuż przed przerwą. W bramce "Kanonierów" całe spotkanie rozegrał Wojciech Szczęsny, który zaliczył kilka pewnych interwencji.

20.04.2013 (godz. 16:00), Londyn (Craven Cottage)
Fulham Londyn - Arsenal Londyn 0:1 (0:1)
Bramka:
 Mertesacker 43

Zobacz film
Fulham - Chelsea 0:3

Ocena: 5.0

Chelsea pokonała Fulham w derbach angielskiej stolicy. W rolę snajperów wcieli się tym razem obrońcy "The Blues". Wynik pięknym strzałem z dystansu otworzył Brazylijczyk David Luiz. Dwie bramki dołożył później John Terry.

17.04.2013 (godz. 21:00), Londyn (Craven Cottage)
Fulham Londyn - Chelsea Londyn 0:3 (0:2)
Bramki:
David Luiz 30, Terry 43, 71

Zobacz film
West Ham - Man Utd 2:2

Ocena: 5.0

Wayne Rooney i spółka musieli się solidnie napocić, żeby wywieźć punkt ze stadionu West Ham United. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Jednak za każdym razem goście doprowadzili do remisu - najpierw zrobił to Antonio Valencia, później Robin van Persie.

17.04.2013 (godz. 20:45), Londyn (Upton Park)
West Ham United Londyn - Manchester United 2:2 (1:1)