Reprezentacja Polski przegrała ważny mecz z Albanią

10.09.2023

Reprezentacja Polski w niedzielny wieczór mierzyła się z drużyną Albanii. Zespół prowadzony przez Fernando Santosa nie dał rady pokonać ekipy gospodarzy. Polacy przegrali spotkanie 2:0.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Bezbarwna pierwsza połowa i piękny gol piłkarza Albanii

Reprezentacja Polski przystępowała do meczu z Albanią po wygranej z Wyspami Owczymi (2:0). Albania z kolei w ostatnim spotkaniu zremisowała z Czechami 1:1. Drużyna prowadzona przez Fernando Santosa wiedziała, że zwycięstwo z Albańczykami będzie bardzo ważne w kontekście awansu naszej kadry na Euro 2024. Polacy przed spotkaniem zgromadzili na swoim konice 6 pktów w grupie po 2 wygranych i 2 porażkach. Reprezentanci Albanii zgromadzili 7 pktów, z bilansem 2 zwycięstw, 1 porażki oraz 1 remisu. O 20:45 arbiter rozpoczął spotkanie na Air Albania Stadium w Tiranie. Pierwsza połowa meczu nie dostarczyła oglądającym zbyt wielu emocji. W 21. minucie Polacy wyszli na prowadzenie po golu Jakuba Kiwiora. Bramka zawodnika Arsenalu została jednak anulowana po interwencji VAR-u, ponieważ jak się okazało piłkarz znajdował się na spalonym.

Niestety dla reprezentacji Polski wynik meczu w 37. minucie otworzył Asani po przepięknej bramce. Piłkarz oddał mocny techniczny strzał w samo okienko zza pola karnego, nie dając Szczęsnemu najmniejszych szans na interwencje. Do przerwy Albania wygrywała 1:0.

W drugiej połowie Polacy nie stworzyli sobie zbyt wielu sytuacji bramkowych

W drugiej odsłonie spotkania Polacy musieli wziąć się za odrabianie strat. Również w drugiej połowie żadna z reprezentacji nie stworzyła sobie zbyt wielu szans na zdobycie gola. W 62. minucie Daku, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2:0.

Reprezentacja Polski przegrywając spotkanie w Tiranie, znacznie skomplikowała sobie szanse na awans na Euro 2024. W kolejnym meczu podopieczni Fernando Santosa zmierzą się na wyjeździe z Wyspami Owczymi.