Lamine Yamal najmłodszym debiutantem reprezentacji Hiszpanii

09.09.2023

Młody talent Barcelony zadebiutował w reprezentacji narodowej Hiszpanii. Lamine Yamal w dniu pierwszego meczu dla kadry swojego kraju miał zaledwie 16 lat i 57 dni.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Lamine Yamal stał się najmłodszym piłkarzem reprezentacji Hiszpanii

Lamine Yamal w poprzednim sezonie zadebiutował w pierwszej drużynie Barcelony, w meczu przeciwko Realowi Betis. Katalońska drużyna wygrała tamto spotkanie 4:0, a 16-latek wszedł na boisko na ostatnie 7 minut meczu. W obecnej kampanii La Liga, Hiszpan 4 razy wybiegł na boisko, 3-krotnie w pierwszym składzie. W meczu z Villarrealem wygranym przez aktualnego mistrza Hiszpanii 3:4, młody zawodnik zanotował nawet 2 asysty. Jego dobra postawa na murawie spowodowała, że osobą napastnika zainteresował się trener La Furia Roja, a piłkarz otrzymał powołanie do kadry narodowej.

Reprezentacja Hiszpanii w piątkowy wieczór mierzyła się z Gruzją. Zespół prowadzony przez Luisa de la Fuente wygrał spotkanie 1:7, a swojego debiutu doczekał się Lamine Yamal. Skrzydłowy pojawił się na boisku w 44. minucie zmieniając Daniego Olmo. 16-latek bardzo dobrze pokazał się w debiucie i strzelił nawet gola w 74. minucie, ustalając wynik spotkania. W dniu meczu młody talent Barcelony miał zaledwie 16 lat i 57 dni. Wygląda na to, że reprezentacja z Półwyspu Iberyjskiego zyskała znakomitego piłkarza na wiele lat. Poprzednim najmłodszym debiutantem w zespole La Furia Roja był, klubowy kolega Yamala – Gavi. Pomocnik miał wówczas 17 lat i 62 dni.

Kiedy reprezentacja Hiszpanii rozegra kolejne spotkanie?

Hiszpania w swojej grupie eliminacyjnej do Eurio 2024 zajmuje 2. miejsce po 3 spotkaniach zespół zgromadził 6 pktów. Drużyna prowadzona przez Luisa de la Fuene ma jednak 2 mecze rozegrana mniej od liderującej reprezentacji, Szkocji. W następnym spotkaniu, 12 września Hiszpania zmierzy się z Cyprem.