Aktualności
 
Cracovia dba o zdrowie
 
12. stycznia 2018, 21:03
autor: Krzysztof Baranowski
źródło: informacja prasowa
 
Grająca w Lotto Ekstraklasie Cracovia postanowiła zadbać o zdrowie swoich zawodników. Klub nawiązał współpracę z marką Respro, brytyjskim producentem masek antysmogowych. Firma przygotowała specjalną serię masek w klubowych barwach Cracovii.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćRespro to światowy lider w produkcji masek antysmogowych. Firma została założona w 1993 roku w Wielkiej Brytanii i tam do tej pory odbywa się całość produkcji. W portfolio Respro znajdują się zarówno maski typowo miejskie (dla motocyklistów, rowerzystów i pieszych), jak i te przeznaczone dla sportowców.
 
Smog to bardzo duży problem w wielu polskich miastach. Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), przedstawiającego 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej, aż 33 znajduje się w Polsce. Kraków to jedno z tych miast, gdzie w okresie jesienno-zimowym zanieczyszczenie powietrza jest naprawdę wysokie, a normy dotyczące pyłów PM2,5 i PM10 są nierzadko przekroczone o kilkaset procent.  Problem dostrzega coraz więcej osób, które decydują się na zakup masek antysmogowych czy domowych oczyszczaczy powietrza.
 
 
Słowa kluczowe: cracovia | krakow | respro
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz