Aktualności
 
Khoblenko wypożyczony do Lecha
 
12. stycznia 2018, 18:42
autor: Krzysztof Baranowski
źródło: informacja prasowa
 
Oleksiy Khoblenko został w piątek nowym piłkarzem Lecha. Ukrainiec został wypożyczony z Czornomorca Odessa na sześć miesięcy z opcją pierwokupu. Kolejorz posiada opcję wykupienia zawodnika po zakończeniu sezonu.
23-latek występuje na pozycji napastnika. Khoblenko jest wychowankiem Dynama Kijów. Od dwóch lat gra w Czornomorcu Odessa. Początkowo na zasadzie wypożyczenia, po którym ten klub zdecydował się na transfer definitywny. W obecnym sezonie piłkarz zdobył ponad połowę ligowych bramek zdobytych przez swój klub. W dziewiętnastu starciach Premier Lihi ośmiokrotnie wpisał się na listę strzelców.
 
Khoblenko regularnie występował w młodzieżowych reprezentacjach Ukrainy. W seniorskiej kadrze jednak nie zadebiutował. Jego atutami jest szybkość, odporność psychiczna, gra bez przyjęcia w kontakcie z przeciwnikiem i gra bez piłki. Zawodnik dobrze odnajduje się w wyjściu do prostopadłego podania. 23-latek charakteryzuje się dużym zaangażowaniem i determinacją.
 
Jeśli Lech po zakończeniu sezonu zdecyduje się na wykupienie piłkarza, ten zwiąże się z Kolejorzem trzyletnim kontraktem. 
 
Khoblenko to trzeci piłkarz, który trafił do Lecha w zimowym oknie transferowym. Wcześniej umowami z Kolejorzem związali się Thomas Rogne oraz Piotr Tomasik.
 
 
 
Słowa kluczowe: khoblenko | lech | poznan | ekstraklasa
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
Przeczytaj również zamknij okno