Aktualności
 
Były wybraniec Nawałki spada coraz niżej...
 
11. września 2017, 12:48
 
Trudne chwile przeżywa do niedawna podstawowy obrońca reprezentacji Polski Łukasz Szukała. 33-letni zawodnik musiał szukać zatrudnienia w... drugiej lidze tureckiej. W najbliższym czasie będzie reprezentował barwy Ankaragucu.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćSzukała od dwóch lat jest zawodnikiem Osmanlisporu. Ale w tym klubie nie wiedzie mu się zbyt dobrze. Praktycznie w ogóle nie gra, w dodatku łapie bardzo często kontuzje. W tym sezonie nie miał żadnych szans na regularne występy, dlatego od dłuższego czasu poszukiwał nowego pracodawcy. Problem polegał na tym, że chętnych jakoś nie było widać na horyzoncie. W końcu Szukała musiał zadowolić się ofertę, na którą jeszcze kilkanaście miesięcy temu nawet by nie spojrzał.

Był kadrowicz selekcjonera Adama Nawałki zdecydował się na grę w drugiej lidze tureckiej. Przeszedł z Osmanlisporu do Ankaragucu, które ma aspiracje, sięgające awansu do ekstraklasy. Ale nie zmienia to faktu, że na razie to tylko turecka druga liga. Ostatnio Szukała nie ma dobrej passy. Wszystko zaczęło się psuć w jego karierze, odkąd opuścił Steauę Bukareszt. Zwiedziony ogromnymi zarobkami, przyjął ofertę Al-Ittihad. Ale w Arabii Saudyjskiej miał udane tylko początki. Potem wylądował szybko na trybunach i musiał szukać nowego rozwiązania.

Przygoda na Bliskim Wschodzie kosztowała go utratę miejsca w reprezentacji Polski. Szukała nie pojechał na Euro 2016 we Francji. Jego miejsce w drużynie narodowej zajął Michał Pazdan. Trampoliną do powrotu do formy, miała być przeprowadzka do Osmanlisporu. W Turcji jednak, jak do tej pory, idzie mu jak po grudzie...
 
 
Słowa kluczowe: szukala | ankaragucu | osmanlispor | nawalka | pazdan | ittihad | steaua
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz