Aktualności
 
W Lechii znalazły się pieniądze na nowego obrońcę
 
8. sierpnia 2017, 13:01
 
Poważnego wzmocnienia dokonali działacze Lechii Gdańsk.N owym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez trenera Piotra Nowaka został dobrze znany w naszej lidze Błażej Augustyn.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćW przeciwieństwie do kilku poprzednich okienek transferowych, gdzie Lechia szalała zna rynku, tego lata w Gdańsku działo się niewiele. Z Lechii raczej piłkarze odchodzili, niż przychodzili. Słaby start w ekstraklasie zmusił jednak działaczy Lechii do poszukiwania wzmocnień. Na pierwszy ogień poszła defensywa. Strata dwóch podstawowych środkowych obrońców – Mario Malocy i Rafała Janickiego spowodowała, że trener Nowak miał ograniczone pole manewru.

Dlatego Lechia zdecydowała się na wzmocnienie środka defensywy. Do ekstraklasy wraca Błażej Augustyn, który ostatnio był zawodnikiem włoskiego Ascoli. 29-letni stoper grał już w naszym kraju w barwach Legii Warszawa i Górnika Zabrze. Jeszcze kilka tygodni temu był przymierzany do Lecha Poznań, ale ostatecznie przy Bułgarskiej zdecydowano się na inne rozwiązania.

Z Lechią podpisał dwuletni kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejny rok. W Gdańsku spodziewają się, że razem z Michałem Nalepą stworzy duet środkowych obrońców, który będzie spisywał się przynajmniej na tym poziomie, co ostatnio Janicki z Malocą.

 
 
Słowa kluczowe: augustyn | lechia | gdansk | nowak | ascoli | maloca | janicki | nalepa
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (1) dodaj komentarz
 
 
Komentarze
 
Na pewno w Lechii będą mówić że to majszterszyk zatrudnienie Augustyna??.Moim zdaniem kolejny kopacz niezły jak jest zdrowy,ale gwarancji nie ma.Pisze w artykule, że mają stworzyć parę stoperów z Nalepą ale Nalepa grał w gorszej lidze niż śmieszna ekstraklasa i nikt go nie chciał ,zresztą słusznie bo robi podobne błędy jak kiedyś w Wiśle i im częściej będzie grał to tych błędów będzie coraz więcej.Może za kilka lat wyeliminuje te błędy ale nikt głowy za to nie da że tak się stanie.Oczywiście Augustyn jest niezłym kopaczem ale ma bardzo dużą wadę że jest szklanym kopaczem i nie wiadomo kiedy złapie kontuzję ,jaką i ile potrwa leczenie a później dojście do formy.W Górniku jak grał to było od kontuzji do kontuzji i w końcu mieli go dość.Pytanie -po co Lechii nie pewny zdrowotnie kopacz??.
 
 
or dodał(a), we wtorek 8. sierpnia 2017 o godzinie 15:30