Aktualności

Co to miało być?! Duch Fryzjera unosił się w Kielcach...

18. maja 2017, 11:20
źródło: własne

To, co wyczyniał podczas meczu Korony Kielce z Wisłą Kraków sędzia Łukasz Bednarek, przechodziło ludzkie pojęcie. Można się pomylić, nawet bardzo, ale ten człowiek gwizdał, jak opętany... A najgorsze, że wypaczył wynik meczu.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćKibice i piłkarze Korony cieszyli się po meczu ze zwycięstwa nad Wisłą Kraków, ale prawda jest taka, że wygraną podarował im sędzia Bednarek. To arbiter w drugiej połowie odwrócił losy meczu. Wiślacy prowadzili po pierwszej części 2:1. Całkowicie zasłużenie, bo byli zespołem lepszym. Ale w drugiej połowie zaczęły się dziać dantejskie sceny z arbitrem Bednarkiem w roli głównej.

Najpierw niesłusznie uznał gola wyrównującego, którego zdobył Mateusz Możdżeń. Pomocnik Korony popisał jak najbardziej prawidłowym strzałem, ale Łukaszowi Załusce w skutecznej interwencji przeszkodził napastnik kieleckiego zespołu Maciej Górski, który w ewidentny sposób sfaulował bramkarza "Białej Gwiazdy".

To jednak nie koniec gospodarskiego sędziowania Bednarka. Zaledwie trzy minuty później, arbiter "wypracował" kolejnego gola dla Korony. Tym razem podyktował rzut karny, którego widział tylko on. Górski padł w polu karnym z głodu, a Bednarek wskazał na jedenasty metr. Jakby tego było mało, w 66. minucie wyrzucił z boiska Ivana Gonzaleza, pokazując mu drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Najciekawsze, że w protokole meczowym Bednarek uzasadnił żółtą kartkę tym, iż Hiszpan zwrócił się do niego w ordynarny sposób nienaganną polszczyzną. "Co ty k.... gwiżdżesz - tak sędzia opisał w protokole meczowym żółtą kartkę dla Iwana. Szybka nauka języka polskiego. Masakra!!!" - tak skomentował całe zdarzenia na Twitterze pomocnik Wisły Krzysztof Mączyński.

Naprawdę patrząc na to, co wyrabiał w Kielcach Bednarek, można było mieć wrażenie, że wróciły najbardziej mroczne czasy polskiego futbolu. Miejmy nadzieję, że tak jak surowe kary spotykają zawodników czy trenerów, tak samo zostanie potraktowany Bednarek a odpowiednie organy wyjaśnią przyczynę takiej postawy sędziego...

Słowa kluczowe: bednarek | korona | kielce | wisla | krakow | maczynski | gorski | zaluska | mozdzen