Aktualności
 
Ruch tonie! Fornalik stracił cierpliwość i odchodzi. Natychmiast!
 
20. kwietnia 2017, 20:17
źródło: własne
 
Rewolucja w Ruchu Chorzów! Mecz z Lechem poznań będzie ostatnim, w jakim drużynę "Niebieskich" poprowadzi trener Waldemar Fornalik. Były selekcjoner ma już dość nie dotrzymywania obietnic przez działaczy i rezygnuje.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Fornalik pracował w Ruchu w ekstremalnych warunkach, w klubie, który od dłuższego czasu boryka się z finansowymi i organizacyjnymi problemami. Na przekór wszystkim problemom, były selekcjoner reprezentacji Polski potrafił za każdym razem sklecić zespół, który z powodzeniem ratował się przed degradacją, która byłaby dla "Niebieskich" katastrofą.

Podobnie było w obecnym sezonie, gdzie mimo czterech punktów ujemnych, chorzowski zespół cały czas pozostaje w walce o pozostanie w lidze. Ale w decydującej fazie tej rywalizacji, będzie musiał radzić sobie już bez Fornalika. Związany od zawsze z Ruchem szkoleniowiec ma już dość ciągłego nie dotrzymywania obietnic. Kiedy kilka dni temu piłkarze nie wyszli na trening z powodu zaległości finansowych, było wiadomo, że w klubie musi dojść do przesilenia.

Wczoraj okazało się, że miasto nie udzieli chorzowskiemu klubowi dotacji w wysokości, potrzebnej do uzyskania licencji. To oznacza, że długi wobec piłkarzy nie zostaną spłacone w najbliższej przyszłości. A to powoduje, że Fornalik nie mógł dłużej świecić oczami i firmować tego swoim nazwiskiem. W tej sytuacji nie mógł dłużej brać odpowiedzialności za wyniki na swoje barki.

Najgorsze dla Ruchu jest to, że wszystko dzieje się tuż przed rundą finałową, w której decydować się będą losy chorzowskiego klubu. Ruchowi jednak w tej chwili grożą dużo poważniejsze konsekwencje, niż spadek z ekstraklasy. Na razie wszystko zmierza do tego, żeby ten zasłużony klub, na dłużej zniknął z mapy futbolowej Polski...

 
 
Słowa kluczowe: fornalik | ruch | chorzow | paterman |
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (3) dodaj komentarz
 
 
Komentarze
 
Nic to - nie oni pierwsi ani ostatni , teraz kibice do głosu .
 
 
bomig1 dodał(a), w sobotę 22. kwietnia 2017 o godzinie 13:02
 
TP CIENKI BOLEK MA WARSZTAT NA SZKOLENIE MŁODZIEZY A NIE WYJADACZY.... NIE MA CHARYZMY
 
 
ONNNN dodał(a), w piątek 21. kwietnia 2017 o godzinie 14:07
 
Niedotrzymywania się pisze razem.
 
 
Steffen dodał(a), w czwartek 20. kwietnia 2017 o godzinie 20:39