Aktualności
 
Walczący "o życie" Piast zatrzyma Jagiellonię?
 
20. kwietnia 2017, 18:06
 
Już tylko jedna kolejka dzieli Jagiellonię Białystok od wygrania rundy zasadniczej. Ale żeby tak się stało, podopieczni trenera Michała Probierza muszą wygrać w Gliwicach z Piastem. A to wcale nie musi być łatwe zadanie, bo gospodarze potrzebują punktów.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Sytuacja Piasta w tabeli jest nie do pozazdroszczenia. Gliwiczanie mają na swoim koncie 30 punktów, czyli tyle, ile znajdujący się w strefie spadkowej Ruch Chorzów. W "dogrywce" Piast będzie musiał mocno się starać, żeby nie opuścić szeregów ekstraklasy. Ale zanim to nastąpi, musi zapewnić sobie dobrą pozycję wyjściową do walki o utrzymanie. To będzie możliwe tylko w przypadku, kiedy pokona Jagiellonię.

- Nie chcę wpisać sobie do CV spadku z Piastem Gliwice. Żaden z zawodników także nie ma takiego zamiaru. Walczymy dalej o utrzymanie, to jest dla nas najistotniejsze – mówi trener Piasta Dariusz Wdowczyk, który apeluje do swoich zawodników o to, żeby nie powtórzył się scenariusz z meczu w Niecieczy, w którym wciąż aktualny wicemistrz Polski zaprezentował się bardzo słabo.

- Zagraliśmy fatalne spotkanie. Nie chcę widzieć takich meczów w wykonaniu zespołu, który prowadzę. Jagiellonia jest liderem i myślę, że nie muszę specjalnie mobilizować drużyny na to spotkanie. Oczekuję mądrej gry, zaangażowania oraz tego, że wyjdziemy na murawę z przekonaniem, że ten mecz można wygrać. Punkty są nam bardzo potrzebne – kończy trener zespołu z Gliwic.

 
 
Słowa kluczowe: wdowczyk | piast | gliwice | jagiellonia | probierz
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz