Aktualności
 
Po tym meczu futbol już nie będzie taki sam. Przynajmniej nie powinien być...
 
19. kwietnia 2017, 10:13
źródło: własne
 
Skandal, wstyd, żenada. Tak można streścić to, co zdarzyło się podczas rewanżowego spotkania ćwierćfinału Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Bayernem Monachium. Sędzia Kassai wypaczył wynik i udowodnił, że futbol wymaga reformy. Natychmiast...

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Po tym co się stało na SantiagoBernabeu, golach strzelanych przez Cristiano Ronaldo ze spalonego, czerwonej kartce dla Arturo Vidala za faul, którego nie było i niezasłużonym awansie "Królewskich", kibice mają prawo mieć potężnego kaca. Od czci i wiary odsądzany jest węgierski sędzia Kassai. Rzeczywiście arbiter popełnił tyle błędów, że aż trudno w to uwierzyć. Praktycznie wszystkie miały kluczowy wpływ na los rywalizacji Realu z Bayernem. Ale czy to rzeczywiście on jest tutaj głównym winowajcą?

Od kilku lat toczy się dyskusja nad wprowadzeniem systemu VAR, czyli powtórek video, które pomagałyby sędziom w ocenie kontrowersyjnych sytuacji na boisku. FIFA i UEFA bronią się jednak przed nim jak diabeł przed święconą wodą. Tymczasem kolejni sędziowie, którzy jeszcze niedawno byli uważani za jednych z najlepszych na świecie, tracą autorytet, wiarygodność i skupiają na sobie złość kibiców. Ten los zgotowały im władze światowych federacji, którzy dla zachowania swoich wpływów, robią wszystko, żeby spowolnić maksymalnie zastosowanie najnowszych technologii w futbolu.

Można się wściekać na Kassaia, ale nie można zapominać, że Węgier jest tylko człowiekiem. Przy grze na tak wysokim poziomie, przy takiej intensywności, jaką zaprezentowały Real i Bayern, arbiter nie ma szans. Nie ma szans się nie pomylić. Kassai musiałby być nadczłowiekiem, żeby nadążać za każdą akcją i mieć oczy dookoła głowy, żeby wszystko dostrzec. W jaki sposób sędzia liniowy ma nadążyć za Arjenem Robbenem czy Marcelo? W jaki sposób może ocenić spalonego po błyskawicznym zagraniu, którego nie są w stanie przewidzieć nawet najlepsi obrońcy na świecie?

System VAR nie jest idealnym rozwiązaniem. Nie jest nawet dobrym wyjściem z sytuacji. Ale lepszego pomysłu, który mógłby pomóc w tym, żeby na boisku znowu decydującym czynnikiem był futbol, a nie pomyłki sędziowskie, na razie nie ma. Dlatego na dzisiaj, to jedyny sposób, żeby piłka nożna odzyskała wiarygodność...

 
 
Słowa kluczowe: bayern | real | madryt | kassai | var | ronaldo | marcelo | robben | lewandowski | vidal
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz