Aktualności
 
Boruc znowu zagra dla Celtiku!
 
18. kwietnia 2017, 16:34
źródło: własne
 
Artur Boruc ponownie wyjdzie na murawę stadionu Celtic Park. Nie chodzi jednak o jego transfer powrotny do zespołu "The Bhoys", ale występ w meczu charytatywnym, w którym zmierzą się dwie drużyny, złożone z legend szkockiego klubu.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Boruc został zaproszony do udziału w spotkaniu, w którym zagrają ze sobą drużyny dwóch wielkich idoli fanów Celtiku sprzed lat – Hanrik Larsson i Lubomir Moravczik. Wśrod zaproszonych piłkarzy, znalazł się także bramkarz, który nadal jest dla wielu fanów szkockiego zespołu bohaterem. Nawet teraz podczas meczów "The Bhoys", śpiewana jest znana także w Polsce pieśń o "świętym bramkarzu".

- To fantastyczne, że jestem tutaj ciągle pamiętany. Cały czas mam w Glasgow wielu przyjaciół i zawsze, kiedy z nimi rozmawiam, mówimy o Celtiku. Oczywiście interesuje się bieżącymi wynikami drużyny i jestem zadowolony, że odnosi sukcesy. Nie mogę się doczekać, żeby wziąć udział w tym meczu – mówi Boruc na łamach oficjalnej strony mistrza Szkocji.

Mecz zostanie rozegrany 28 maja na Celtic Park. Boruc nigdy nie grał w jednej drużynie z Larssonem i Moravczikiem, ale jest jedną z legend Celtiku ostatnich lat i piłkarzem, którego chcieli zobaczyć kibice szkockiego zespołu.

Boruc obecnie jest bramkarzem angielskiego Bournemouth. Zanim trafił do tego klubu, po odejściu z Celtiku bronił barw włoskiej Fiorentiny a także Southamptonu. Latem wygasa jego kontrakt z "Wisienkami" i na razie nie wiadomo, czy zostanie przedłużony.

 
 
Słowa kluczowe: boruc | celtic | bournemouth | larsson | moravczik
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz