Aktualności
 
Trenerze Probierz, nie idźcie tą drogą...
 
18. kwietnia 2017, 15:51
źródło: własne
 
Trener Jagiellonii Michał Probierz wypalił, że w lidze pomaga się Legii. Nie wdając się w rozważania, czy ma rację, czy też nie, takie słowa w decydującym momencie sezonu mogą być niebezpieczne przede wszystkim dla... niego samego.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

- Legia jest topowym klubem, a i tak minimalnie się jej pomaga. To jest przykre. Traktujmy wszystkich równo – apeluje w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Probierz. Mniejsza z tym, czy trener Jagiellonii ma podstawy do tego, żeby tak twierdzić, czy też nie. Za chwilę będą decydowały się losy tytułu mistrzowskiego. Tymczasem takimi słowami, szkoleniowiec ekipy z Białegostoku daje swoim piłkarzom gotowy argument na wytłumaczenie ewentualnego niepowodzenia. Bo przecież skoro pomaga się Legii, to jak z nią wygrać...

Probierz tym samym, świadomie bądź nie, wysyła sygnał do swoich graczy i kibiców - "Jak przegramy, to dlatego, że nie wszystko było uczciwe". To dość popularna spiskowa teoria, ale akurat od trenera poważnego kandydata do tytułu mistrzowskiego, oczekiwalibyśmy trochę więcej powściągliwości. Bo argument, który ma świadczyć o tej pomocy, jest mocno wątpliwy. - A taka Legia? Co jej zawodnicy muszą zrobić, żeby dostać kartkę? Taki Odjidja-Ofoe mówi do sędziego "fuck off", odpycha go i nie dostaje nic. U nas zdarza się, że jesteśmy upominani za kopnięcie w piłkę – żali się Probierz.

Rzeczywiście, Odjidja-Ofoe powinien zostać surowo potraktowany za swoje zachowanie przez sędziego spotkania z Lechem Poznań. Ale z drugiej strony, gdyby za złe zachowanie wobec sędziego karać wszystkich po równo, to akurat Probierz powinien w każdym meczu być odsyłany na trybuny. Bo jeżeli chodzi o maniery wobec arbitrów, trener Jagiellonii ma sporo za uszami.

Lepiej więc skupić się na swojej robocie, a nie szukać spisków. Tym bardziej, że akurat teraz Jagiellonii potrzebny jest spokój i skupienie. Takie słowa Probierza raczej w tym nie pomagają, a wręcz mogą zaszkodzić...

 
 
Słowa kluczowe: probierz | jagiellonia | legia | vadis | odjidja | ofoe
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (1) dodaj komentarz
 
 
Komentarze
 
prawda w oczy kole wiadomo kogo hłe hłe
 
 
e dodał(a), we wtorek 18. kwietnia 2017 o godzinie 22:26