Aktualności
 
To już przesądzone! Wielka rewolucja w Legii!
 
20. marca 2017, 12:59
autor: Maciej Mielcarski
źródło: własne
 

Wszystkie szczegóły zostały dopięte na ostatni guzik. Jedynym właścicielem Legii zostanie Dariusz Mioduski. Odkupi 40 procent udziałów, które mają Bogusław Leśnodorski i Maciej Wandzel. Ten drugi definitywnie pożegna się z klubem z Łazienkowskiej.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćMioduski formalnie przejmie władzę za około trzy dni. Wtedy też najprawdopodobniej poznamy nazwisko nowego prezesa warszawskiego klubu. Dotychczasowy – Bogusław Leśnodorski pozostanie w strukturach mistrza Polski jako członek Rady Nadzorczej. Nie będzie już jednak pierwszą twarzą przy Łazienkowskiej. Jednak mimo zastrzeżeń do jego stylu zarządzania klubem, Mioduski chce go mieć przy sobie, dlatego doszedł z nim do porozumienia.

Najgorzej na całej rewolucji wyjdzie Wandzel. Nie akceptowany przez Mioduskiego, będzie musiał rozstać się z Legią. Nowy właściciel całego pakietu akcji obecnego mistrza Polski nie zamierza z nim współpracować na żadnej płaszczyźnie. Na osłodę pozostanie mu pokaźny czek za sprzedaż swojej części udziałów. Wandzel zarobi na tej transakcji około 20 milionów złotych.

Zobaczymy, jak zachowają się działacze, którzy zajmują stanowiska decyzyjne. Część z nich deklarowała, że w przypadku przejęcia klubu przez Mioduskiego, złoży dymisje. No, ale koniec końców Leśnodorski zostaje w Legii. Trochę w innej formie i rzeczywistości, niż do tej pory, ale jednak. Na razie nie wiadomo, jak ten fakt wpłynie na przyszłość przy Łazienkowskiej chociażby Michała Żewłakowa, Dominika Ebebenge czy Jacka Mazurka.

Mioduski chciałby przynajmniej do końca sezonu zachować status quo i skupić się na walce o obronę tytułu mistrzowskiego. Na zmiany personalne chciałby poczekać do lata. Zarówno na te, które już zaplanował, jak i te wymuszone...

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz