Aktualności
 
Niespokojnie w Warszawie przed meczem Legii z Ajaksem...
 
16. lutego 2017, 15:28
autor: Maciej Mielcarski
źródło: własne
 

Niestety, mecz Legii z Ajaksem Amsterdam dostarcza nie tylko sportowych emocji. Chuligani, mieniący się fanami obu drużyn dają o sobie znać na ulicach miasta. Doszło już do dwóch poważnych incydentów..
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćNajpierw w nocy ze środy na czwartek, grupa około 50 pseudokibiców Legii zaatakowała lokal "Chmury" na warszawskiej Pradze w którym przebywali fani Ajaksu. Do wnętrza wrzucono zapalone race, powybijano szybu i niemal całkowicie zdemolowano pub. Aktywne były obie grupy, ta miejscowa obrzucała lokal z zewnątrz, natomiast Holendrzy urządzili prawdziwe pobojowisko w środku. Na szczęście nikt poważniej nie ucierpiał.

Ale to nie koniec. W odwecie w czwartkowe popołudnie grupa holenderskich chuliganów próbowała wedrzeć się do Sport Pubu, który mieści się pod trybunami stadionu Legii. W porę w zamiarach holenderskich bandziorów zorientowała się na szczęście policja, która w ostatniej chwili udaremniła atak pseudokibiców Ajaksu.

Policja informuje także o drobnych incydentach w innych częściach miasta z udziałem zwaśnionych stron. Do Warszawy miała przyjechać spora liczebnie grupa kibiców ADO Den Haag. Kibice tego holenderskiego klubu nienawidzą Ajaksu i przyjaźnią się z legionistami. Według nieoficjalnych doniesień holenderskich mediów, to właśnie oni mogą próbować za wszelką cenę dążyć do konfrontacji z chuliganami z Amsterdamu na ulicach Warszawy.

 
 
Słowa kluczowe: legia | ajax | chmury | haag
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (1) dodaj komentarz
 
 
Komentarze
 
Zamknąć qrwom stadion do końca sezonu skoro miejscowi jako pierwsi prowokowali przyjezdnych .
 
 
kibic piłki noznej dodał(a), w czwartek 16. lutego 2017 o godzinie 15:44