Hiszpanki mistrzyniami świata w piłce nożnej kobiet!

20.08.2023

W niedzielne popołudnie reprezentacja Hiszpanii kobiet została mistrzyniami świata. W finale pokonały drużynę Anglii 1:0.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

🔥 Uwaga, specjalna promocja  🔥
‼️Kurs 100.0 na wygraną Barcelony z Cadiz u licencjonowanego w Polsce, legalnego bukmachera Betfan‼️

1. Otwórz konto z kodem GRAMGRUBO
  2. Wpłać dokładnie 40 zł
  3. Postaw swój pierwszy kupon za 38 zł
  4. Następnie zagraj kupon SOLO za 2 zł na wygraną Barcelony z Cadiz po kursie 100.0 ze specjalnego zdarzenia, które znajdziesz tutaj -> https://futbolnews.pl/barcelona-kurs-100
  5. Jeśli Barcelona wygra z Cadiz, zgarniesz 176 zł na KONTO GŁÓWNE!

Barcelona vs Cadiz - promocja kurs 100

Hiszpanki zasłużenie wygrały finałowe starcie z Anglią

Pierwszą groźną sytuację w meczu miały Angielki. W 15. minucie nieznacznie pomyliła się Lauren Hemp. Zawodniczka Manchesteru City trafiła w poprzeczkę bramki broniącej przez Cataline Coll. Hiszpanki szybko odpowiedziały i w 29. minucie wyszły na prowadzenie. Carmona Garcia zdobyła gola po mocnym strzale po ziemi w długi róg. Bramkarka reprezentacji Anglii była bez szans.

Okazję do podwyższenia wyniku Hiszpanki miały w 70. minucie. Angielska zawodniczka w swoim polu karnym została trafiona w rękę. Sędzia spotkania postanowiła wspomóc się systemem VAR, aby podjąć właściwą decyzję. Po naradzie arbiter wskazała na jedenastkę. Jenifer Hermoso nie wykonała jednak karnego najlepiej i bez większych problemów, Mary Earps wyłapała jej uderzenie.

Zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego zasłużenie wygrały spotkanie. Przez cały mecz były lepszą drużyną. Hiszpanki zostały mistrzyniami świata pierwszy raz w historii.

Mecz o 3. miejsce na Mistrzostwach Świata kobiet

W meczu o 3. miejsce, reprezentacja Szwedek wygrała z Australią 2:0. Szwedki regularnie pojawiają się na Mistrzostwach Świata kobiet. Turniej miał swój początek w 1991 roku. Wówczas, również zajęły 3. miejsce. Najwyższą lokatę zajęły w 2003 roku – 2. pozycja.