Ronaldo poprowadził Al Nassr do zwycięstwa w Lidze Mistrzów

13.08.2023

W sobotnie popołudnie odbył się finał Arabskiej Ligi Mistrzów. Cristiano Ronaldo okazał się bohaterem spotkania i poprowadził Al Nassr do zwycięstwa w rozgrywkach.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Pierwsze trofeum Cristiano Ronaldo w Arabii Saudyjskiej

Portugalczyk trafił do Al Nassr w styczniu tego roku. Mocno faworyzowana drużyna z 5-krotnym zdobywcom złotej piłki na czele, nie dała rady jednak wygrać Saudi Pro League. Zespół Cristiano Ronaldo przegrał rywalizację z Al Ittihad i zajął 2. miejsce. W sobotę, Al Nassr wzmocnione transferami między innymi Sadio Mane oraz Brozovicia sięgnęli po puchar Arabskiej Ligi Mistrzów.

Al Nassr pokonało równie mocne Al Hilal 2:1. Pierwszą bramkę w meczu zdobyła drużyna Al Hilal, a konkretnie Michael w 51. minucie. W 74. minucie Al Nassr wziął się za odrabianie strat. Wyrównanie drużynie dał Ronaldo. W dogrywce, a konkretnie w 98. minucie, ponownie gola zdobył portugalski napastnik, ustalając wynik spotkania. Warto dodać, że finałowe starcie kończyło się w nerwowej atmosferze, ponieważ 3 zawodników Al Nassr obejrzało czerwone kartki.

W ten weekend przypadła inauguracja ligi saudyjskiej

W piątek wieczorem odbył się pierwszy mecz nowego sezonu ligi saudyjskiej. W pierwszym meczu drużyna Al Ahli pokonała 3:1 Al Hazm. Zespół Al Ahli jest jednym z pretendentów do końcowego triumfu w rozgrywkach.