Udany debiut Waldemara Fornalika w Zagłębiu Lubin!

29.01.2023

Zagłębie Lubin rozgromiło Śląsk Wrocław w derbach Dolnego Śląska 3:0. Jednocześnie był to niezwykle udany debiut Waldemara Fornalika w roli trenera Miedziowych.

Wynik otworzony został w 33. minucie. Wówczas Zagłębie skutecznie skontrowało Śląsk, a akcję wykończył duet Damjan Bohar – Kacper Chodyna. Na listę strzelców płaskim strzałem w boczną siatkę wpisał się ten drugi.

Po przerwie wejście smoka zanotował Sasa Zivec, który w 67. minucie wykorzystał dośrodkowanie Bartłomieja Kłudki! Wynik na 3:0 ustalił  Tomasz Pieńko, który w 95. minucie wykonał fantastyczny rajd pomiędzy defensorami gospodarzy.

Śląsk mógł przegrać niżej, jednak rzutu karnego na gola nie zamienił Patrick Olsen, którego strzał z jedenastu metrów obronił Jasmin Burić.

Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin 0:3
Gole: 0:1 Chodyna; 0:2 Zivec; 0:3 Pieńko