Puszcza Niepołomice znowu wygrywa i pozostaje liderem 1. Ligi

01.11.2022

W ostatnich dniach niezwykle popularne zrobiły się słowa Piotra Stokowca o „jeżdżeniu do Niepołomic”. Niewykluczone, że do tego miasta w przyszłym sezonie będą musieli podróżować kluby Ekstraklasy, bowiem Puszcza nadal znajduje się na fotelu lidera Fortuna 1. Ligi.

W poniedziałkowy wieczór podopieczni Tomasza Tułacza wiedzieli, że muszą wygrać, aby utrzymać się na 1. miejscu w tabeli. Rywalem Puszczy była pogrążona w kryzysie Skra Częstochowa, która znajduje się w strefie spadkowej.

Jak się okazało, gospodarze gładko poradzili sobie z zespołem spod Jasnej Góry. Rezultat został rozstrzygnięty już do przerwy, bowiem po golach Jakuba Bartosza, Huberta Tomalskiego oraz Lucjana Klisiewicza Puszcza prowadziła 3:0.

Taki wynik nie zmienił się już w drugiej połowie. Dla zespołu z Niepołomic był to już piaty mecz bez porażki z rzędu. Tym samym Puszcza utrzymała fotel lidera mając dwa oczka przewagi nad drugim Łódzkim Klubem Sportowym.

W następy weekend Puszcza zagra na wyjeździe z Chrobrym Głogów.

Puszcza Niepołomice – Skra Częstochowa 3:0
Gole: Bartosz, Tomalski, Klisiewicz