x
Ważne: Strona www.futbolnews.pl wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Brak zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy: "Polityka cookies".
szukaj: 
26/07/2014 (sobota)

FutbolNews.pl – Twój portal o piłce nożnej

Piłkarskie aktualności

06/07/2012


Ani Messi, ani Ronaldo. Pelé zdradził, kto powinien dostać Złotą Piłkę

Iker Casillas był wyróżniającą się postacią reprezentacji Hiszpanii podczas Euro 2012. Zdaniem słynnego Pelé, bramkarz i kapitan "La Roja" swoimi występami na wielkich turniejach zasłużył sobie na to, żeby otrzymać Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza na świecie.

Magazyn Futbol - szukaj w kioskach!
>>> Zobacz najnowsze wydanie

- To byłaby idealna okazja do tego, żeby dać mu Złotą Piłkę. Przyczynił się do zwycięstwa na mistrzostwach Europy w równie dużym stopniu, co napastnicy. Możesz mieć najlepszego snajpera w składzie, ale na nic się to zda, jeśli za jego plecami nie będzie stał świetny bramkarz - podkreślił były piłkarz Santosu w wywiadzie dla dziennika "AS".

>>> Kolejne rekordy Ikera Casillasa. Sto zwycięstw w reprezentacji i...

Jego zdaniem, golkiperzy są niedoceniani za pracę, jaką wykonują na boisku, w przeciwieństwie do napastników. - Grałem na tej pozycji, więc nie będę zaprzeczał, że to dla Brazylii było bardzo ważne. Ale popatrzcie na Amadeo Carrizo, Lwa Jaszyna i Gordona Banksa. Nie mówi się o bramkarzach - stwierdził.

>>> Szlachetne zachowanie Casillasa. Chciał skrócić męki Włochów (wideo)

Złota Piłka FIFA to nagroda przyznawana przez "France Football" dla najlepszego piłkarza świata. Ostatnie trzy edycje należały do Leo Messiego, który rok po roku otrzymał to wyróżnienie.

>>> Powtórka z historii. Pocałunek Ikera Casillasa i Sary Carbonero (foto)

wstecz

Komentarze

~piłkorz - 2012-07-22 13:32:27 Zgłoś do moderacji

Piłkę powinien dostać jakiś Hiszpan. Casillas jest w moim gronie kandydatów, ale nic (bardzo) rewelacyjnego nie zrobił. Uważam, że należy się ona Xaviemu albo Inieście, ponieważ od lat dzięki ich zagraniom i Barcelona, i Hiszpania zdobywała ważne gole.

~abc-like - 2012-07-12 01:30:52 Zgłoś do moderacji

-abc Rok temu Messi miał SE, LL, LM, SH, KMŚ. Ronaldo kolego miał Puchar króla, w tym roku ma na razie tylko LL, a Messi ma Puchar króla. Na tą chwilę mamy 1 : 1 drużynowo (Barca pokonała dwukrotnie Real w wyścigu po puchar króla; choć prawdą jest, że ciężar gatunkowy ligi niż pucharu jest większy) indywidualnie lepiej nie porównywać, bo to byłaby miazga że strony Leo. Wracając do statystyk sprzed roku, przestań siać ferment, mieli identyczną ilość bramek, a Messi miał więcej asyst. Dla mnie mamy po równo w tym roku, może lekko na korzyść Leo. To LL ratuje Ronaldo, bo gdyby nie ten tytuł to nie miałby co liczyć na ZP. Oceniając czysto przez pryzmat umiejętności Messi jest zdecydowanie lepszy niż Ronaldo.

~abc - 2012-07-10 11:49:32 Zgłoś do moderacji

haha robo teraz to dowaliłeś, liczą się indywidualne umiejętności powiadasz ? to dlaczego Ronaldo nie wygrał rok temu skoro przewyższał Messiego statystykami ? bo nic nie wygrał, tylko jakiś tam puchar króla. W tym roku może Messi był lepszy, ale za to wygrali tylko puchar króla, jak rok temu real. Gdzie z twojej strony sprawiedliwość ?

VB - 2012-07-06 23:11:18 Zgłoś do moderacji

Xavi, Iniesta albo Fabregas.

~robo - 2012-07-06 22:43:37 Zgłoś do moderacji

Złotą piłkę powinien dostać najlepszy piłkarz, a nie drużyna.... nie trzeba nic wygrac zeby zostac najlepszym piłkarzem..... wazne sa INDYWIDUALE umieetnosci.... a te MESSI ma najwieksze... i nie ma co szukac dalej... reszcie duzo brakuje... messi mial moze 3-4 slabe mecze w sezonie, reszta??? ronaldo 2 bardzo słabe na euro a w sezonie jeszcze kilka(nascie)....dziekuje.... nie zapomnijcie o asystach porownujac LEO i CR7.... tu chyba juz kazdy zna odpowiedz....

~ded - 2012-07-06 20:48:07 Zgłoś do moderacji

W ogole mówienie że Messi był słaby w tym sezonie jest nie na miejscu, dokonał rzeczy wielkiej, zdobył 50 goli w lidze , czy ktokolwiek bedzie umiał to powtorzyc ?chyba tylko Messi.... Mam nadzieje że w tym roku Złota Piłka bedzie zaskoczeniem, bo w tym roku nie było piłkarza który byłby ewidentnie najlepszy :)

~ded - 2012-07-06 20:43:51 Zgłoś do moderacji

chyba sie za dużo Szpakowskiego nasłuchaliście. Owszem jest świetnym bramkarzem, być może najlepszym na świecie, ale Złota Piłka mu sie nie nalezy. Co on takiego zrobił że Pele to powiedział? nie mam pojęcia...

~felipe - 2012-07-06 20:24:15 Zgłoś do moderacji

już myślałem,że znowu z tym Neymarem wyskoczy...

~qsqs - 2012-07-06 17:39:20 Zgłoś do moderacji

Casillas nie byl najlepszym Hiszpanem na Euro, zeby BRAMKARZ dostał Złotą Piłke, musi zrobic cos naprawde niesamowitego, wygrac przynajmniej pare spotkan reprezentacji, Casillas nie wygral im zadnego na euro. Gral bardzo dobrze, jest swietnym zawodnikiem i legenda, ale bez przesady.

~mhm - 2012-07-06 15:36:03 Zgłoś do moderacji

Pele wreszcie wzial odpowiednia pigulke

~Ma racje - 2012-07-06 15:02:38 Zgłoś do moderacji

Już się bałem, że powie, że Neymar.

~obserwwww - 2012-07-06 14:57:34 Zgłoś do moderacji

slaby sezon? kolego chyba nie ogarniasz ligi hiszpanskiej kazdy z nich ok 70 bramek w sezonie i ty mowisz ze slaby sezon?

~yo soy espanol ! - 2012-07-06 14:57:29 Zgłoś do moderacji

Przez ostatnie 4 lata kiedy Hiszpanie odnosili sukcesy, żaden Hiszpan nie dostał Złotej Piłki ! Co to kur.. jest !?

~yo soy espanol ! - 2012-07-06 14:55:36 Zgłoś do moderacji

Dokładnie ! Messi i Ronaldo ogólnie jednak słaby sezon , a Casillas wręcz przeciwnie.

~eloo - 2012-07-06 14:53:29 Zgłoś do moderacji

co chyba nie ?! Pele ma rację ! Messi oprocz złotego buta zdobył Puchar Króla - czyli słabo. Ronaldo Mistrz Hiszpanii i 1/2 finalu ME. Złotą piłkę powinien otrzymac w końcu jakiś Hiszpan - czyli Casillas - Mistrz Europy i Hiszpanii, a po za tym Świetny bramkarz !!!!!

~ded - 2012-07-06 14:46:54 Zgłoś do moderacji

No chyba nie

 *
*
* - Wymagane pola

realizacja:  Ideo

powered by: CMS Edito

Serwis piłkarski FutbolNews.pl