szukaj: 
21/05/2012 (poniedziałek)

FutbolNews.pl – Twój portal o piłce nożnej

Strona główna Informacje Aktualności piłkarskie Mięciel: Czuję się związany z Legią

Wydarzenia Ekstraklasy

30. kolejka:
06.05 (17:00): Widzew - Lech 0:0 relacja
06.05 (17:00): Podbeskidzie - Polonia 1:1 relacja
06.05 (17:00): Zagłębie - Górnik 2:1 relacja
06.05 (17:00): Legia - Korona 1:0 relacja
06.05 (17:00): Bełchatów - Cracovia 2:2 relacja
06.05 (17:00): Wisła - Śląsk 0:1 relacja
06.05 (17:00): Ruch - Lechia 2:1 relacja
06.05 (17:00): Jagiellonia - ŁKS 2:1 relacja

Wydarzenia I Ligi

33. kolejka:
20.05 (17:00): Polonia B. - Arka 1:3 relacja
20.05 (17:00): Pogoń - Wisła P. 3:0 relacja
20.05 (17:00): Warta - Zawisza 0:1 relacja
20.05 (17:00): Piast - Katowice 3:0 relacja
20.05 (17:00): Sandecja - Bogdanka 1:4 relacja
20.05 (17:00): Nieciecza - Kolejarz 1:2 relacja
20.05 (17:00): Olimpia E. - Dolcan 4:1 relacja
20.05 (17:00): Olimpia G. - Flota 1:2 relacja
20.05 (17:00): Ruch R. - Polkowice 4:4 relacja

Na skróty: wyniki, terminarze, tabele

Magazyn Futbol teraz TYLKO 4,50 zł!

www.magazynfutbol.pl

Zamów newsletter

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do newslettera Futbolnews.pl

Aktualności piłkarskie

23/07/2010


Mięciel: Czuję się związany z Legią

Mięciel gra w ŁKS, ale nie zapomina o Legii W. Sierakowski Foto Sport

- Do Legii przyszedłem chyba w kiepskim momencie - uważa niemal 35-letni Marcin Mięciel, który po odejściu z Warszawy świetnie zaaklimatyzował się w ŁKS Łódź. "Miętowy" nie ukrywa jednak, że chciałby… wrócić do Legii.

- Jak odnalazł się Pan w ŁKS?
- Czuję się tu dobrze, a nawet bardzo dobrze. Mamy praktycznie nowy zespół, bo przecież dołączyło aż 11 graczy i sporo młodzieży. Na razie się zgrywamy, ale sparingi pokazują, że wygląda to już całkiem przyzwoicie.

- Nie ma co się dziwić, że dobrze czuje się Pan w ŁKS. To przecież w Łodzi rozegrał się Pan na tyle, by później zaistnieć w Legii. To w Łodzi zaczęła się tak naprawdę Pana kariera.
- To rzeczywiście był dla mnie dobry okres. Fakt, było to 15 lat temu, ale naprawdę dobrze te czasy wspominam. Miałem wtedy zaledwie 19 lat i przyszedłem do ŁKS, żeby się ogrywać. Wypożyczono mnie z Legii na pół roku i chyba wykorzystałem szansę. Teraz łódzki klub gra tylko w pierwszej lidze, ale liczymy, że w tym sezonie skutecznie powalczymy o awans i znowu będę mógł dobrze wspominać Łódź.

- "Mięciel w pierwszej lidze" - trochę kiepsko to brzmi. Nie ma Pan wrażenia, że przechodząc z Legii do ŁKS zrobił Pan duży krok w tył?
- Na pewno tak, ale trzeba pamiętać, że mam już swoje lata. Nie chciałem się już za daleko ruszać z domu i, choć miałem ofertę z greckiej ekstraklasy za dobre pieniądze, postanowiłem związać się z ŁKS. Do innych polskich klubów, nawet tych z Ekstraklasy, za małe pieniądze nie było sensu wyjeżdżać. Do Łodzi mam z domu niedaleko, a poza tym znam dobrze menedżerów klubu i szybko doszliśmy z nimi do porozumienia.

- Wracając do Legii rok temu, na pewno nie tak Pan sobie to wszystko wyobrażał. Dlaczego powrót na Łazienkowską okazał się niewypałem?
- Przyszedłem chyba w kiepskim momencie. Zresztą ci, co przyszli po mnie, też na razie nie radzą sobie rewelacyjnie… Przez cały swój okres gry w Legii nie pamiętam choćby jednego takiego roku, że w wielu meczach nie byliśmy w stanie stworzyć sobie sytuacji bramkowych. Kiedyś nawet po ogromnych osłabieniach, gdy graliśmy w Legii praktycznie w dwunastu, walczyliśmy o mistrza i zawsze prowadziliśmy grę. W ubiegłym sezonie nawet z Piastem czy Odrą wszystko wyglądało tak, że to oni grali w piłkę, a my biegaliśmy! To był naprawdę kiepski moment, kiepska gra i kiepskie wyniki… Mimo to Legię zawsze będę dobrze wspominać. Spędziłem w niej osiem pięknych lat i wciąż czuję się z tym klubem związany. Mam nadzieję, że w przyszłości znajdzie się dla mnie miejsce w Legii i będę mógł tam pracować. Tak czy inaczej, po zakończeniu kariery na pewno zostanę w Warszawie.

Rozmawiał Piotr Gajewski

wstecz

Komentarze

~fuck off - 2010-07-23 11:16:44 Zgłoś do moderacji

narazie rob loda Goratowi

 *
*
* - Wymagane pola

realizacja:  Ideo

powered by: CMS Edito

Serwis piłkarski FutbolNews.pl

Chcesz mieć wpływ na rozwój
piłkarskiego portalu i miesięcznika?

Podziel się z nami swoimi uwagami!
E-mail do redakcji:
Czekamy na Twoją opinię!